Filmy o modzie cieszą sie ogromną popularnością od wielu lat. Kreatywni projektanci, mrożące krew w żyłach historie i ekstrawaganckie stroje, a wszystko to podane w dobrym stylu. Sprawdź najlepsze produkcje o branży modowej w historii kina!
Projektantka (2015)
Komediodramat w reżyserii Jocelyn Moorhouse, który powstał w oparciu o powieść Rosalie Ham. Historia rozgrywa się na australijskiej prowincji w latach 50. XX wieku. W główną postać wcieliła się wielokrotnie nagradzana Kate Winslet, a jej ekranowym partnerem został Liam Hemsworth. Tilly Dunnage to doświadczona projektantka po latach wracająca do Dungatar, skąd została wydalona po oskarżeniach o morderstwo. Szyjąc eleganckie stroje, stara się zdobyć sympatię mieszkańców i odkryć prawdę dotycząca przeszłości. Stylowy komediodramat łączący w sobie cechy westernu.
Dom Gucci (2021)
Najbardziej oczekiwany film w 2021 roku. W najsławniejszego włoskiego projektanta i jego żonę wcieliła się niezwykła para – Lady Gaga i Adam Driver. W obsadzie odnaleźć można również inne znane nazwiska jak: Jared Leto czy Al Pacino. Historia rodu Guccich oparta na głośnej publikacji autorstwa Sary Gay Forden. Ekranizacja w dużej mierze skupia sie jednak na Maurizio Guccim i Patrizi Reggiani. W Domu Gucci znajdziemy wszystko, od chciwości, zdrady przez morderstwo aż po ekstrawaganckie kostiumy.
Coco Chanel (2009)
Według krytyków filmowych, rola Coco Chanel jest jedną z najlepszych w życiu Audrey Tautou. Jest to dzieło, które różni sie od innych biografii sławnej projektantki. Skupia się ona na życiu Gabrielli zanim osiągnęła wielki sukces. Uchyla rąbka tajemnicy odnośnie prywatnego życia Coco, które starannie ukrywała przed prasą. Produkcja ta została nominowana do Oscara za najlepsze kostiumy. Perełka dla wszystkich modowych entuzjastów.
Diabeł ubiera się u Prady (2006)
Komediodramat, który podbił serca milionów kobiet na całym świecie. Produkcja ta powstała na podstawie powieści Lauren Weisberger, w której to autorka zawarła wspomnienia związane z pracą asystentki Anny Wintour. W wymagającą Mirandą Priestly wcieliła się ceniona Meryl Streep. Film skupia się na historii Andy. Dziewczynie z umiejętnościami pisarskimi, która trafia do, kompletnie dla niej obcego, świat mody. Dzieło Davida Frankela otrzymało dwie nominacje do Oscara, za najlepsze kostiumy oraz rolę pierwszoplanową.
Śniadanie u Tiffany’ego (1961)
Film, który nie opowiada historię rodem z świata mody, ale odegrał ogromny wpływ na współczesny styl. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych ról Audrey Hepburn. Holly Golightly to mieszkanka Nowego Jorku, która poznaje Paula Varjaka – nowego mieszkańca kamienicy. Zawiązuje się między nimi specyficzna relacja, której coraz bliżej do zakochania. Trudno o film, w którym kostiumy byłby aż tak ważne. Czarna sukienka Givenchy, diamentowy naszyjnik i naszyjnik zyskały miano ikonicznych dla wszystkich wielbicieli mody.
Cruella (2021)
Film w reżyserii Craiga Gillespie’ego zachwycił wielu kinomaniaków, a w szczególności tych, którzy interesują sie branżą modową. Produkcja skupia sie na początkach kariery młodej Estelle – znanej już animacji Disneya Cruelli DeMon. Wkracza ona w świat mody z przytupem, co nie podoba się dotychczas rządzącej Baronowej. Film ten jest doceniany nie tylko za niezapomnianą rolę Emmy Stone, ale także za kreacje, które w nietuzinkowy sposób nawiązują do projektów Vivienne Westwood.
Nić widmo (2017)
Dramat w reżyserii Paula Thomasa Andersona z wybitnymi rolami Daniela Day-Lewisa i Vicky Krieps. W życiu znanego krawca Woodcocka pojawia sie kobieta, która staje sie najpierw jego muzą, następnie kochanką i żoną. Produkcja, która zachwyca dzięki przemyślanemu połączeniu elementów baśniowych z dreszczowymi rodem z filmów Hitchcocka. Amerykańska Akademia Filmowa przyznała Nici Widmo nagrodę za najlepsze kostiumy, które zostały zaprojektowane przez Marka Bridgesa. Prawdziwa gratka dla miłośników dobrego kina.